חדשות ארכיון

פסטיבל DocAviv בשוק הנמל

כחלק מפסטיבל דוקאביב ובשיתוף עם האיחוד האירופי ותנועת הסלואו פוד בישראל, בשוק הנמל יפעל מתחם Foodoc עם סרטי אוכל ומפגשים עם שפים ומומחים קולינאריים לחגיגה המוקדשת לתרבות האוכל ולהשפעתה על כל רובדי החיים.

לתכנית של Foodoc ולרכישת כרטיסים לחצו כאן

יום ד' 18.5.11

19:30 דיון: אסתטיקה וטירוף במטבח ובאמנות

האם מה שמבדיל בין השאיפה לשלמות לבין אובססיה הוא רק ההצלחה? בדיקת הגבולות היצירה, ההקפדה והשאפתנות במטבח וביצירה.

משתתפים: מאיר אדוני, רע מוכיח, יעל רייך, רופינה ולסקי, לאנס האנטר.

הקרנה: 20:00 – מסעדה בנקודת רתיחה / כריסטיאן וורטינג

מסעדת נומה, אשר בקופנהגן, דנמרק, הוכתרה באפריל השנה למסעדה הטובה בעולם (וגברה על מסעדת "אל-בולי" הספרדית, שהיתה ראשונה בארבע השנים האחרונות). השף הראשי רנה רדזפי נוקט במשמעת צבאית כדי להשיג את החזון הקולנארי הייחודי שלו, שבוחן את הטעמים והניחוחות של האיזור הנורדי. רנה, 30, בנו של נהג אוטובוס ומנקה, הגיע במקרה לבי"ס לבישול ומאז לא הביט לאחור….

22:00 – דיון: טוב, נקי והוגן

סלואו פוד הוא לא מזון שהכנתו לוקחת זמן רב. היא גם עגבניה טריה ועונתית וגם תרנגולת שגודלה בתנאים מסורתיים וטובים.פגישה עם אנשי התנועה שמבקשת להחזיר את הטעם למזון שלנו.

משתתפים: מיכל אנסקי, אייל לביא, שי זלצר, סברין פטיט, סטפנו סרדו.

אורך הפאנל: כ- 45 דק'

23:00 הקרנות: משורר הגראפה

רומאנו לוי מייצר גראפה בשיטה המסורתית שהוא האחרון שעוד משתמש בה. בקבוקי הגראפה שלו, שנחשבת לאחת הטובות בעולם עושים את דרכם אל מסעדות יוקרה מובילות. כל בקבוק נושא תווית שאותה הוא מעטר באופן אישי באיור מעשה ידיו. הוא בר מזל, והוא הראשון להודות בזה – הוא נולד גדל ועבד כל חייו באחת מהפינות היפות והשלוות ביותר בעולם. משורר הגראפה מזמין אתכם לאפריטיבו. צ'ין צ'ין!

תהנו מהארוחה / וולטר גרוטנהויס

הבמאי וולטר גרוטנהויס עושה הכל כדי שנחשוב על האופן שבו אנחנו צורכים מזון. הוא לוקח כמה ממרכיביה של סעודה חגיגית, ובודק מהיכן הגיעו ומה הנזק הגלוי והסמוי שהם גורמים לסביבה. למשל גרעיני סויה, שנזרעים כאוכל לחזירים על שטח ענקי בברזיל שהיה בעבר יער; שרימפס, שתושבים בפיליפינים נהגו לאסוף בין העצים המונגרוביים, אך כיום גדלים בבריכות של אדם עשיר שהרס את הפרנסה באזור; ואפילו מים, שנוודים בקניה נהגו להשקות בהם את עדריהם, אך הם הוטו מאפיקם לטובת שימוש תעשייתי והשאירו את אנשי האזור צמאים וחסרי כל.

מישהו רוצה תוספת?

24:30 הקרנה טרה מטדרה / ארמנו אולמי

תנועת הסלואו פוד המאגדת חקלאים, שפים ויצרני מזון מסורתי מכל העולם, חוגגת בשנים האחרונות את יום ה'טרה מאדרה', בו מציינים ברחבי העולם את ערכיה ומטרותיה של התנועה. "טוב, טרי והוגן" הם שלושת העקרונות החרותים על דגלה של התנועה, הנאבקת נגד מה שהגלובליזציה והתיעוש מעוללים לתרבות האוכל שלנו, ובעד חזרה לחקלאות טבעית ומקומית.

הסרט משלב תיעוד נרחב מכינוס 'טרה מאדרה' בטורינו, ומציג מפגן כוח מרשים של נציגים מ-150 מדינות. לצידו טקס אכסון סוגי צמחים בצפון נורבגיה למשמרת לדורות הבאים; סיור בחוות קטנות בהודו ובאיטליה בהן מגדלים תוך התחשבות באדמה ובסביבה; ולבסוף – צילומים מרהיבים של חדוות החיים תוך הקשבה לטבע ולעונות השנה והרחק משאון העיר. שיר הלל לאימא אדמ

יום ה' 19.5.11

19:30 דיון: אוכל מקומי ותרבות מקומית

מה בין אוכל מקומי לאוכל מסורתי? האם יכול להיות אוכל שמוגדר כמקומי בחברת מהגרים ממהגרים? מה המקום של המטבח הפלסטיני בכל הסיפור?

משתתפים ישראלים: : קלודיה רודן, שרי אנסקי, יובל ג'וב הרגיל, ארי ליבסקר, חוסאם עבאס, אלינוער רבין,

20:00 הקרנה: – לנגההכופרים מארץ המחסנים

שלוש דמויות, שלושה ייצרני מזון שפועלים וחושבים בדרך קצת אחרת. שלושה סיפורים מלנגה – חבל ארץ קסום ייחודי, בין היפים באיטליה ומועמד להצטרף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. אורבניזציה, בנייה רוויה, ופיתוח מואץ מאיימים לשנות את אופי החבל ולהפוך אותו לנד"לן המוקצה למחסנים. שלושת גיבורי הסרט מסרבים קלבל את גזירת השינוי ופעילים כל אחד בדרכו כדי להציל את לנגה שהם אוהבים. העולם זז בכיוון אחד ואילו הם זזים בכיוון ההפוך בדיוק.

21:30 – דיון: פורנוגרפיה ואהבה במטבח

התקשורת מציפה אותנו בדימויים של אוכל. היא גם נוטה להעדיף שטחיות, רדידות וסיפוק מיידי. בעידן של תרבות מתכונים, תכניות בישול וריאליטי אוכל, מה מקומה של תרבות אוכל אמיתית? משתתפים ישראלים: אייל שני, שאול אברון, הילה אלפרט, מיכל אנסקי, עמית נויפלד

23:00 הקרנה: איך לקטוף פירות יער/ אלינה טאלבנטארי

ערפילים עוטפים את עצי היער באזור סאבוקוסקי שבצפון פינלנד, ביניהם מציצות דמויות קטנות מכוסות מכף רגל ועד ראש המלקטות פירות יער בים העצים. תמונה סוריאליסטית זו גורמת להתמרמרות בקרב האוכלוסיה המקומית – הפולשים הם למעשה מהגרי עבודה מדרום מזרח אסיה, שבאו להרוויח קצת כסף ומתחרים בהם על פרנסתם. המהגרים משלמים על הנסיעה הארוכה, עובדים 18 שעות ביום באיסוף פירות היער, מוכרים אותם למפעלים המקומיים וחוזרים לביתם עם כמה מאות אירו. מה שנראה בתחילה כסרט מדע בדיוני הוא בעצם תיעוד של עוד אחד מ"פלאי" הגלובליזציה.

אל בולי מעבדת בישול / ג'ורון וטצל

דרכי העבודה המיוחדות במסעדה הנחשבת לאחת טובות בעולם, שבמשך שישה חודשים בשנה נסגרת לקהל והופכת למעבדת ניסיונות קולינארית.

01:00 הקרנה: 3 כוכבי מישלן / לוץ' הכמייסטר

מדריך מישלן הוא, כידוע, מדריך המסעדות היוקרתי בעולם. כל מסעדה, שזוכה בכוכביו, מקבלת מיד הכרה עולמית באיכותה, בפופולאריות שלה ובעלייה בהכנסותיה. שפים של מסעדות, שמקבלות את הדירוג הגבוה ביותר – 3 כוכבים – נהפכים בן יום לסלבס והופכים להיות מבוקשים בטלוויזיה, בעיתונות ובתחרויות הבישול השונות. הסרט מציג את מאחורי הקלעים של החיים היומיומיים של אותם שפים, הרחק מאור הזרקורים. הוא חושף את אמנות הבישול ברמה הגבוהה ביותר ע"י עריכה משולבת של השגרה במטבחים השונים לצד דעותיהם של מומחים מתחום הקולינריה. מתברר שאותם שפים, שמנהלים שיחות חולין מנומסות עם לקוחותיהם ומעלים את הטון כשמדובר בצוות העובדים במטבח, עורכים בעצמם גם את הקניות בשווקים המקומיים, מבצעים ניסויים במעבדות גסטרונומיות; ואפילו אפשר למצוא אותם מחפשים צמחים אכילים על קו החוף.